KONTAKT
tel.: 507 082 052
mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Filter
 • Miody 2012r

   

   

   W sezonie 2012 udało nam się pozyskać cztery rodzaje miodków. Od lewej miód rzepakowy, rzepakowo - nektarowy, lipowy ze spadzią liściastą (z zielonkawą poświatą) i ostatni ze spadzi iglastej. Wszystkie bardzo smaczne. Dziękujemy naszym pszczołą i smakoszom  naszego miodku, którzy wykupili cały zapas. Zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

   

  Zbigniew Olesiński ''OLE-MIODEK''

 • Rój pszczeli na powalonym drzewie

  Rójka (rój naturalny) – pszczoły robotnice i trutnie razem z matką opuszczające rodzinę pszczelą, jest to nazywane rojeniem. Po wyjściu z ula najczęściej skupiają się w kłąb rojowy w miejscu nieosłoniętym i pozostają tak przez jakiś czas. Pszczoły otaczają matkę, skupiają się ciasno, trzymając się jedna drugiej. Temperatura w centrum kłębu wynosi ok. 34,5°C, w warstwie zewnętrznej jest niższa.

   

                                                  {youtube}tVWZMDPrsKY{/youtube}Witamy!

Witamy serdecznie na naszej stronie. Strona jest poświęcona działalności naszej pasieki. Będą na niej umieszczone zdjęcia, filmy i artykuły poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Mogą Państwo komentować wybrane artykuły lub filmy zadając pytania nam lub innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem naszej strony.

 

Życzę miłego oglądania.

Zbigniew Olesiński

VIDEOPASIEKA OLE-MIODEK