KONTAKT
tel.: 507 082 052
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarka

Przegląd wiosenny 2016 r

Wiosna :)28 marzec 2016 pierwszy poważny wgląd do uli 100% przezimowania jeden bez matek :)

 

 

Komentarz (0) Odsłony: 6639

Dodawanie wezy wiosną .

Witam wiele osób zwłaszcza młodych pyta jak i kiedy dodawać węzę do ula wiosną .Ja w tym roku wyjątkowo dodałem węzę bardzo wcześnie .Rodziny po zimie wyszły bardzo silne .Istnieje możliwość wczesnych rójek.Węzę  dodałem na skraj gniazda po obu jego stronach .Pszczoły maja nie skrepowaną możliwość rozbudowy gniazda.Zaczęły budowę węzy jeszcze wtedy gdy nocą temperatura była bliska zeru.Mimo tego poradziły sobie z ogrzaniem czerwiu.

Komentarz (0) Odsłony: 10106

Łączenie bezmatka

Witam, w tym roku w wielu pasiekach po zimie powstał problem trutowienia matek. Objawiało się to tym że jeszcze leżał śnieg a w ulu pojawiały się mateczniki .Niestety te mateczniki pszczoły w desperacji zakładały na czerwiu trutowym złożonym przez strutowiałą matkę .Jedynym wyjściem przy braku matek ,zapasowych, było połączenie takiego bezmatka z inną rodziną z czerwiącą matką.Ten film nakręciłem w czasie takiego zabiegu .Był on nakręcany przy bardzo silnym wietrze.Bezmatek to ten niebieski. Pozdrawiam Z.Olesiński

                                              

Komentarz (0) Odsłony: 7160

Bełchatów 2013

Stoisko Państwa Burnat.Na wystawie pszczelarskiej w Bełchatowie, to te ule są w mojej Pasiece.Trzeba stawiać na młodzież, bo w rękach  takich ludzi ,jak oni jest przyszłość ,naszego pszczelarstwa .Moim skromnym zdaniem ,będą to ule nr.1 w niedługim czasie .Polecam serdecznie i jak zwykle trzymam za tych młodych kciuki.Z.Olesiński

 

Czytaj więcej Komentarz (1) Odsłony: 9855

Oblot 2013

W tym roku pszczoły obleciały się 2 marca . Obloty nie były zbyt intensywne, prawdopodobnie z tego powodu, że w styczniu miały one możliwość dokonania częściowego oblotu. Mimo to nie zaobserwowałem wczesnych oznak czerwienia matek. W zasadzie 100% przezimowania. Jedna rodzina jest słaba, być może przyczyną jest brak matki lub stres spowodowany przez psy, które mają budę zbyt blisko. To jednak sprawdzę przy wyższej temperaturze.

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 6932

Więcej artykułów…

  1. Zima w pasiece


Witamy!

Witamy serdecznie na naszej stronie. Strona jest poświęcona działalności naszej pasieki. Będą na niej umieszczone zdjęcia, filmy i artykuły poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Mogą Państwo komentować wybrane artykuły lub filmy zadając pytania nam lub innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem naszej strony.

 

Życzę miłego oglądania.

Zbigniew Olesiński

VIDEOPASIEKA OLE-MIODEK