KONTAKT
tel.: 507 082 052
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Matki pszczele

Marynka 3 sezon

Witam często pytacie o matki pszczele Marynka. Mamy takie w ofercie. Jest to pszczoła bardzo łagodna, bardzo pracowita. Moja ulubienica. Na potwierdzenie umieściłem zdjęcia jest to matka z białym znaczkiem. Nadal pięknie czerwi ani razu się nie próbowały wyroić. Zimują bardzo dobrze.

Czytaj więcej Komentarz (2) Odsłony: 8349

Izolacja mateczników

Witam, ten rok jest trudnym rokiem do hodowli matek pszczelich. Jednak trzeba wymieniać matki bo podnosi to wydajność. W naszej pasiece produkujemy głównie matki na własne potrzeby i potrzeby znajomych pszczelarzy, dopiero nadwyżki są sprzedawane innym zainteresowanym. Do hodowli matek używamy metody cloacebord. Matki wychowane tą metodą są najwyższej jakości, bo wychów odbywa się w obecności matki i w pełnej rodzinie w odpowiednim czasie w okresie rojowym. Film pokazuje fazę hodowli w której mateczniki zostają odizolowane od pszczół w specjalnych klateczkach na ramce hodowlanej. Hodujemy dwie linie krainek PRIMA i MARYNKA.

 

Komentarz (0) Odsłony: 7252

Poddawanie matki reprodukcyjnej.

Witam właśnie odebrałem matkę reprodukcyjną PRIMA z hodowli Panie Gębali.Poddanie takiej matki to jest nieco kłopotliwa sprawa .Postanowiłem nagrać kilka filmików z tego procesu.Matka reprodukcyjna jest przeważnie unasienniana sztucznie pozwala to na kontrolę linii ojcowskiej.Przez pszczoły odbierana jest jako stara nie unasienniona matka.Ma to wpływ na chęć jej przyjęcia.

 

                                                 

                                                 

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 7092

Zasiedlanie ulika weselnego

Krótki filmik traktujący o zasiedlaniu ulika weselnego .Ulik jest ze styroduru , posiada dennicę osiatkowaną .Do podkarmiania służy mała podkarmiaczka ramkowa wypełniona syropem.

Komentarz (0) Odsłony: 7060

Matki pszczele Prima i Marynka

Witam serdecznie. W marcu rozpoczynamy nowy cykl wychowu matek pszczelich.

W roku 2013 będą dostępne dwie linie krainek PRIMA i MARYNKA. Będą to krzyżówki F1 unasiennione na pasieczysku. 

Zapraszam do oglądania całego cyklu produkcyjnego matek.

 

 

Czytaj więcej Komentarz (0) Odsłony: 18613


Witamy!

Witamy serdecznie na naszej stronie. Strona jest poświęcona działalności naszej pasieki. Będą na niej umieszczone zdjęcia, filmy i artykuły poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Mogą Państwo komentować wybrane artykuły lub filmy zadając pytania nam lub innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem naszej strony.

 

Życzę miłego oglądania.

Zbigniew Olesiński

VIDEOPASIEKA OLE-MIODEK