KONTAKT
tel.: 507 082 052
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O nas

O nas

Joanna i Zbigniew Olesińscy – miłośnicy miodu i pszczół – witają wszystkich, którzy podzielają ich pasję!

Pszczelarstwem zajmujemy się od 1987 r. Pierwszą pasiekę założyliśmy w niewielkiej malowniczej miejscowości położonej w sercu Gór Świętokrzyskich – w Łagowie. Nasze pierwsze „domki” dla pszczół kupiliśmy od sędziwego, miejscowego pszczelarza. Tętniły one życiem do 1993 roku, kiedy to ze względów osobistych, musieliśmy zrezygnować z naszego hobby.

„Stara miłość nie rdzewieje”, przeto wróciliśmy do hodowli pszczół. Pretekstem była prośba kolegi o pomoc przy zasiedlaniu uli, które otrzymał w spadku po szwagrze.

Mówi się, że pszczoły same wybierają sobie pszczelarza. Myślę że to prawda, a my jesteśmy tego żywym przykładem. Doradzanie koledze zakończyło się renowacją i zasiedlaniem starych uli, które tym razem ustawiliśmy opodal Łodzi.
Do amatorszczyzny postanowiliśmy podejść fachowo. W 2010 roku ukończyłem podstawowy kurs pszczelarski zakończony egzaminem państwowym.

Obecnie nie tylko zajmujemy się opieką nad pszczelą „ferajną”, ale też,   na potrzeby własne oraz innych, hodujemy pszczele matki, a także tworzymy odkłady (na ramce wielkopolskiej).

Kiedy nasze „pracowite pszczółki” zbierają miód, w oczekiwaniu na jego wirowanie uprawiamy grządki wokół uli. Coraz częściej gośćmi pasieki są nasze córki – Ania i Kasia.

 Witamy!

Witamy serdecznie na naszej stronie. Strona jest poświęcona działalności naszej pasieki. Będą na niej umieszczone zdjęcia, filmy i artykuły poświęcone pszczołom i pszczelarstwu. Mogą Państwo komentować wybrane artykuły lub filmy zadając pytania nam lub innym użytkownikom serwisu za pośrednictwem naszej strony.

 

Życzę miłego oglądania.

Zbigniew Olesiński

VIDEOPASIEKA OLE-MIODEK